Ieškoti

Mįsliaus dirbtuvių Laboratorija: tyrinėjimai ir eksperimentai

Atnaujinta: 2021 m. balandžio 6 d.

Mažiems vaikams kyla daug klausimų apie aplinkinį pasaulį. Jie klausia: „Kur dingo bala?“, „Ką valgo sliekai?“, „Ką padaryti, kad sunkvežimis greičiau važiuotų?“, „Ar žuvys eina miegoti?“.

Mūsų darželio tyrinėjimų erdvė yra vieta, kur vaikai gali tyrinėti ir ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus. Čia jie eksperimentuoja, matuoja, sprendžia problemas, ardo daiktus, tiria medžiagas ir stebi gyvūnus bei augalus. Jie taip pat prognozuoja, kokie bus rezultatai.


Tyrinėjimo erdvėje jie daro tą patį, ką daro mokslininkai – kelia klausimus, planuoja, tyrinėja, renka informaciją, argumentuoja paaiškinimus ir diskutuoja apie savo atradimus. Studijuodami augalus, gyvūnus, magnetus, medžiagų savybes, šviesą, šešelius, daiktų veikimo principus, vaivorykštes, kūną, pojūčius, daiktų judėjimą ir pasikeitimus, jie susipažįsta su mokslo sąvokomis. Įgydami konkrečių žinių, vaikai pratinasi kartu spręsti problemas ir bendrauti.
Eksperimentas: Spalvoti muilo burbulai


Jums reikės:

stiklinaičių;

drungno vandens;

maistinių dažų;

ekologiško skysto muilo.


Darbo eiga: skystas muilas sumaišomas su drungnu vandeniu santykiu 1:1 ir įpilami maistiniai dažai. Viskas maišoma iki kol gerai suputuos. Suputavus, merkiami šiaudeliai ir pučiami muilo burbulai.


Kas atsitinka? Mišinyje susidaro trys sluoksniai – skysto muilo, dažųir vandens, todėl burbulai tampa sunkesni ir nesusprogsta iškilę į paviršių. dar daugiau, skystas muilas turi ypatybę vienu metu plėstis į visas puses. Dėl to, burbulai nesprogsta, o tarsi „keliauja“ iš stiklinės. Susiliejus kelių spalvų burbulams, jie sudaro kitą atspalvį.Eksperimentas : Kas pučia balioną?Jums reikės:


plastikinių butelių;

acto;

spalvotų balionų;